استفاده از پارچمنت های پلاستیکی PP و مزایای آن :

1-    در تولید پنیر سفید ایرانی فتا به روش UF چند ساعت بعد از انعقاد Retentive و اضافه نمودن کاغذ پارچمنت بر روی پنیر و اضافه نمودن نمک به آن ، آب انداختگی شروع شده و عبور آب از کاغذ و تولید آب نمک اشباع و نیز نفوذ آن به سطح پنیر تولیدی باعث جلوگیری از فعالیت استارترهای موجود در سطح پنیر شده و افت PH در این قسمت را به تاخیر می اندازد و پس از چند روز دولایه شدن پنیر در سطح را باعث می گردد ، لذا با استفاده از پارچمنت های پلاستیکی مزایای ذیل را می توان مشاهده نمود.

-        بدلیل عدم لوله شدن پارچمنت، نمک مستقیماً به سطح اضافه نشده و کیفیت را ثابت نگه می دارد.

-        بدلیل عدم لوله شدن پارچمنت در قسمت فویل گذار ضایعات فویل هنگام سیل را نداریم.

-         از همه مهمتر این پارچمنت باعث می گردد پس از آزاد شدن آب نمک بدون تغییر بر روی آن بماند و فرصت این را به پنیر بدهد که استارتر موجود فعالیت خود را در کاهش PH انجام دهد و تمام قسمتهای پنیر از PH یکسانی برخوردار باشد PH یکنواخت و در محدوده7/4 - 5/4 باعث آب انداختگی مناسب ، بافت یکنواخت و عدم لایه ای شدن اطراف پنیر می شود. لازم به ذکر است که در این حالت ترن کردن ( برگرداندن ) ظروف پنیر تولیدی پس از انتقال آنها به سردخانه باعث بهبود کیفیت خواهد شد.

 
 
Powered by Phoca Gallery
1.jpg12.jpg123.jpg2.jpg3.jpg4.jpg6.jpg7.jpg9.jpg980701.jpgDayti-icon.pngimages.pngindex232.jpgindex44.pnglogo1-1-2.pnglogo1-1.pngpegah.png
  • شیراز - خیابان گودگری - ساختمان بزرگمهر غربی - طبقه 1 - واحد 2.
  • 09177089150
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیام برای ما

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن